Odbyła się III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu
Trzecia Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu odbyła się w dniu 20 grudnia 2023 roku, zwołana zgodnie z postanowieniami § 12, ust. 1 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu. Ten statut jest załącznikiem do Uchwały Nr LXVIII/435/2022 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 listopada 2022 r., dotyczącej powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu.
Sesję otworzyła oraz prowadziła Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu, Pani Oliwia Wróbel, a w obradach uczestniczyło 9 spośród 15 radnych.
Przed rozpoczęciem pełnienia funkcji radnego Młodzieżowej Rady, Pan Mikołaj Woś złożył ślubowanie, deklarując: „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Połańcu sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro młodzieży Miasta i Gminy Połaniec.”
Na zakończenie obrad radni omówili aktualne i organizacyjne sprawy Młodzieżowej Rady oraz zgłosili kilka wniosków. Te dotyczyły m.in. renowacji ławeczek w parku przy muszli koncertowej, budowy zadaszenia nad nimi, utworzenia lodowiska w Połańcu oraz stworzenia możliwości zatrudnienia dla młodzieży w okresie ferii zimowych.
Porządek obrad trzeciej sesji obejmował następujące punkty:
- Otwarcie sesji.
- Złożenie ślubowania przez radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej, który jeszcze nie dopełnił tego obowiązku.
- Stwierdzenie prawomocności obrad.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu Nr II/2023.
- Omówienie spraw bieżących i organizacyjnych Młodzieżowej Rady.
- Informacja przewodniczącej Młodzieżowej Rady o pracy między sesjami.
- Interpelacje radnych.
- Dyskusja i wolne wnioski.
- Zakończenie obrad.
W trakcie sesji Młodzieżowa Rada przyjęła protokół Nr II/2023 z poprzedniego posiedzenia, a Przewodnicząca przedstawiła informacje na temat swojej pracy w okresie międzysesyjnym.

