Podpisanie umowy na dofinansowanie „Zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Połańcu”
19 czerwca 2023 roku w siedzibie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach nastąpiło podpisanie umowy w ramach: ”Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystanego w akcjach ratowniczych”. Na realizację zadania pod nazwą „Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Połańcu”
Umowa została podpisana pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Panem Ryszardem Gliwińskim, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Połańcu reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Miejsko Gminnego Związku OSP w Połańcu Pana Krzysztofa Marczewskiego.
Zadanie polega na doposażeniu Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu w samochód ratowniczo-gaśniczy.
Koszt całkowity zadania wynosi: 1.149.920,00 zł
Wysokość udzielonej dotacji wynosi: 100.000,00 zł stanowiącej 8,7% kosztów kwalifikowanych z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania. Na kwotę dotacji składają się środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Rozliczenie kosztów kwalifikowanych zadanie nastąpi w terminie do dnia 31 grudnia 2023 roku.
Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

