Podpisano umowę o dofinansowanie na budowę i modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych
3 września w Sandomierzu podpisano umowę na realizację zadania polegającego na budowie i modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych na terenie Połańca. Inwestycja obejmuje modernizację odcinka o długości 182 metrów, a jej głównym celem jest poprawa infrastruktury dojazdowej do pól uprawnych, co przyczyni się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwi codzienną pracę rolnikom.
Umowę podpisali: po stronie Województwa Świętokrzyskiego: Renata Janik – wicemarszałek Województwa oraz Grzegorz Socha – wicemarszałek Województwa, po stronie Gminy Połaniec: Jacek Benedykt Nowak – burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Małgorzata Żugaj – skarbnik Gminy w obecności przedstawicieli świętokrzyskich samorządów. Na realizację inwestycji Gmina Połaniec pozyskała dofinansowanie w wysokości 29 400 zł ze środków Województwa Świętokrzyskiego, co pozwoli wykonać prace w wysokim standardzie, przy jednoczesnym odciążeniu budżetu gminy.
Zakres inwestycji obejmuje m.in.:
- karczowanie drzew, krzewów i gałęzi,
- korytowanie istniejącej nawierzchni,
- wykonanie warstwy mrozoochronnej,
- ułożenie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego,
- wykonanie poboczy gruntowych zapewniających stabilność drogi.
Realizacja tego zadania przyniesie wymierne korzyści dla mieszkańców gminy i lokalnych rolników. Dzięki inwestycji: - znacznie poprawi się dojazd do pól uprawnych,
- ułatwiony zostanie transport płodów rolnych, maszyn i sprzętu,
- skróci się czas dojazdu,
- zmniejszą się koszty eksploatacji pojazdów,
- poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi.
Dzięki wsparciu Województwa Świętokrzyskiego zostanie zrealizowana inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dawna. Modernizacja odcinka drogi pozwoli na znacznie lepszy dostęp do pól uprawnych.

