Podpisano umowy na nadzór inwestorski na zadanie „Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy wraz z przebudową instalacji wentylacji mechanicznej”
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec podpisano umowy na nadzór inwestorski na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy wraz z przebudową instalacji wentylacji mechanicznej”.
Umowy zostały podpisane pomiędzy Gminą Połaniec, reprezentowaną przez Burmistrza Pana Jacka Benedykta Nowaka, a Inspektorami Nadzoru:
- Panem Januszem Obierakiem - który będzie pełnił obowiązki w branży elektrycznej
- Panem Janem Makułą reprezentującym firmę BUD-MAK - który będzie pełnił obowiązki w branży sanitarnej
- Panem Wojciechem Płeszką firma PW-INWEST OBSŁUGA INWESTYCJI, z ramienia firmy inspektorem będzie Pan Mariusz Mroczek – który będzie pełnił obowiązki w branży konstrukcyjno – budowlanej
Przewidywany termin realizacji zadania to 22 sierpnia 2023 roku.
Przy podpisaniu umowy obecni również byli: zastępca burmistrza Pan Jarosław Kądziela, Pan Andrzej Wawrzyniec radny Rady Miejskiej w Połańcu, Pan Mariusz Droś inspektor do spraw inwestycji i remontów budowlanych oraz Małgorzata Łukaszek dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy.
Termomodernizacja to przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną w budynku. Pod tym pojęciem kryje się więc cały ogół prac, dzięki którym można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie oraz zmniejszyć ilość zużywanego paliwa.
Prace termomodernizacji to lepsze warunki dla uczniów, ale również mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie niższe rachunki dla Gminy.
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach przy obecnych cenach za energię, bardzo ważna jest poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.
Iwona Stachura

