Połaniec wyróżniony przez PGE Dystrybucja S.A. w kategorii „Gmina świadoma energetycznie”
Miasto i Gmina Połaniec zostało wyróżnione przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów w kategorii „Gmina świadoma energetycznie”. Nagroda przyznana została za wzorową współpracę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego oraz realizację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego w gminie.
Wyróżnienie w imieniu samorządu odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Pan Jacek Benedykt Nowak.
To szczególne wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania Połańca w rozwój nowoczesnych i odpowiedzialnych rozwiązań energetycznych, a także efektywnej współpracy z instytucjami branżowymi na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu.
Gmina świadoma energetycznie to taka, która aktywnie dąży do zwiększenia swojego bezpieczeństwa energetycznego, efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE). Oznacza to m.in. planowanie lokalnych działań, inwestowanie w OZE, edukowanie mieszkańców o oszczędzaniu energii oraz koordynowanie działań z przedsiębiorcami i lokalnymi społecznościami. Celem jest obniżenie kosztów energii i poprawa jakości życia mieszkańców.

