„ POŻEGNANIE Z TRUSKAWKĄ 2022” SOBOTNI DZIEŃ PEŁEN ATRAKCJI
W sobotę 09.07.2022 r., po raz kolejny odbył się festyn pn. „ Pożegnanie z truskawką”, który kończy tegoroczny sezon zbioru truskawek. Ruszcza to „królowa zagłębia truskawkowego”, dlatego też święto to wpisało się w tradycję tej miejscowości.
Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z Panią Grażyną Szlęzak - Wójcik dokonali otwarcia imprezy. Podziękowali wszystkim rolnikom za trud tegorocznej pracy, za podtrzymanie wieloletniej tradycji oraz życzyli wszystkim mieszkańcom i gościom udanej zabawy.
Podczas festynu dla najmłodszych czekało wiele atrakcji, wśród których znalazło się między innymi: dmuchańce, animacje i zabawy dla dzieci, studio malowania i tatuażu oraz pokaz baniek mydlanych.
Nie zabrakło konkurencji dla sołtysów o Złotą Truskawkę, stoisk wystawniczych, kiermaszy, występów artystycznych grup tanecznych i wokalnych z Centrum Kultury i Sztuki z Połańca, zespołu ludowego „Niecka Połaniecka” i "Połaniecka Nuta" oraz stoisk KGW i Stowarzyszeń z Gminy Połaniec.
Swą obecnością na festynie zaszczycili nas: Wicestarosta Leszek Guzal, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Batóg, Wójt Borowej Stanisław Mieszkowski,Poseł Czesław Adam Siekierski,po Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Jarosław Kobryń, Stanisław Juszczyk przewodniczący rady powiatu staszowskiego Izby Rolniczej, koła gospodyń wiejskich, mieszkańcy, sołtysi, motocykliści z klubu Rain Raiders, oraz plantatorzy.
Tradycyjnie odbyły się zawody sportowo – sprawnościowe rozegrane pomiędzy sołtysami, Turniej Sołtysów o Złotą Truskawkę Burmistrza Miasta I Gminy Połaniec.
Konkurencja polegała na przebiciu balonów za pomocą bata, a następnie zebraniu i policzeniu pieniędzy znajdujących się w środku balonów.
II – SOŁTYS NA RYBACH
Konkurencja polegała na wyłowieniu z dziecinnego baseniku za pomocą wędki z magnesem jak największej liczby rybek.
III – SWEGO NIE ZNACIE CUDZE CHWALICIE
Konkurencja polegała na ułożeniu zdjęcia sołectwa z gminy Połaniec z przygotowanych puzzli. Drugim etapem było określenie nazwy ułożonego sołectwa.
IV-MIOTŁA SOŁTYSA
Konkurencja polegała na zebraniu za pomocą miotły jak największej liczby „truskawek” w formie różowych ping pongów do kółek z hula hop.
KONKURENCJE SOŁTYSÓW WYNIKI
Miejsce i punktacja po wszystkich konkurencjach:
I Ruszcza Kępa – Paweł Motyl 60 punktów
II Wymysłów – Rafał Trąd 56 punktów
III Zrębin – Bednarska Małgorzata 55 punktów
IV Tursko Małe – Elżbieta Łaszyca 51 punktów
V Zdzieci Stare – Małgorzata Sołwicka 49 punktów
VI Winnica – Teresa Wiącek 47 punktów
VII Tursko Małe Kolonia – Elżbieta Janiec 46 punktów
VIII Łęg - Dorota Murczkiewicz 45 punktów
IX Rudniki – Zbigniew Rodenko 37 punktów
X Maśnik – Jadwiga Kowenia 36 punktów
Burmistrz złożył wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje, wręczył „puchary truskawkowe”, dyplomy oraz upominki.
Na zakończenie imprezy zespół TAKT, zawładnął parkietem i jego tancerzami. Było mega energicznie, folkowo i żywiołowo. Były również wolne, idealne do przytupania, spokojne muzyczne kawałki. Zabawa trwała do bardzo późnych godzin nocnych.
Organizatorami imprezy byli: Miasto i Gmina Połaniec, Rada Miejska w Połańcu, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i Sołectwa Gminy Połaniec.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten sobotni wieczór z nami!
Mamy nadzieję, że znów tak licznie zobaczymy się ponownie za rok!

