Przekazanie sprzętów kuchennych dla KGW (Zdjęcia)
W dniu dzisiejszym 30 czerwca 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu AGD Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, zakupionego w ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości poprzez promowanie bezpieczeństwa przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Połaniec” w ramach Programu Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości na lata 2019-2025 finansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości.
Gmina Połaniec otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych na zakup sprzętu, wyposażenia kuchennego dla 5 Kół Gospodyń Wiejskich - 4 tysiące złotych dla jednego koła.
Sprzęt gastronomiczny został odebrany przez przedstawicielki KGW:
- Koło Gospodyń Wiejskich "Z Naturą w Tle" ze Zrębina otrzymało: (lodówkę Beko, maszynę do waty cukrowej).
- Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Tursku Małym otrzymało: (kuchenkę gazowo-elektryczną 6-palnikową, zestaw 4 patelni aluminiowych)
- Koło Gospodyń Wiejskich Nadwiślanki z Maśnika otrzymało: (płyta ceramiczna, 2-palnikowa, czajnik elektryczny, warnik, garnek średni 11,1 l - 2 sztuki, garnek wysoki 15,4 l - 2 sztuki, patelnia - 2 sztuki, wózek kelnerski nierdzewny 5-półkowy, filiżanki - 30 sztuk, spodki do filiżanki - 30 sztuk, 36 zestawów sztućców.
- Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszczy otrzymało: (gofrownicę Dezal - 2 sztuki, ekspozytor ¼ koła, stojak bufetowy na talerze, podgrzewacz stołowy, grzałkę do podgrzewaczy, kociołek na zupę Gourmet, tacę do serwowania - 2 sztuki, tacę owalną do serwowania kawy - 2 sztuki, maszynę do popcornu).
- Koło Gospodyń Wiejskich w Rybitwach otrzymało: (stół nierdzewny ze zlewem i półką).
Powyższe sprzęty posłużą Kołom do przygotowania słodkiego poczęstunku podczas kampanii informacyjnej mającej na celu rozpowszechnianie w lokalnej społeczności wiedzy dotyczącej skali zjawiska przemocy, roli świadka przemocy, przeciwdziałania oszustwom wobec osób starszych, cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wydarzenie to odbędzie się 15 lipca 2023 roku podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich/Święcie Truskawki w Ruszczy.
Każde Koło otrzymało również zestaw produktów spożywczych, potrzebnych do przygotowania poczęstunku dla mieszkańców Gminy Połaniec.
Przekazany sprzęt z pewnością będzie służył Paniom przez wiele lat i przyczyni się do poszerzenia oferty gastronomicznej KGW, a także wzbogaci wiele imprez i wydarzeń organizowanych przez społeczność Miasta i Gminy Połaniec.
Przekazania sprzętu dokonał Burmistrz Pan Jacek Benedykt Nowak oraz Zastępca Burmistrza Pan Jarosław Kądziela. Burmistrz podziękował wszystkim przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich za uczestnictwo w imprezach, oraz pogratulował pozyskania nowego sprzętu niezbędnego w dalszej pracy.

