Rodzina jest najważniejsza. To w niej drzemie siła! - czyli wesoły Piknik Rodzinny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu
Nowocześnie, przyjaźnie, serdecznie – tak jest w Środowiskowym Domu Samopomocy w Połańcu. Pozbawiony barier architektonicznych stanowi gościnne i przyjazne miejsce, w którym można zadbać o własną rehabilitację społeczną i zawodową.
Dzięki czynnemu udziałowi w zajęciach oferowanych przez placówkę uczestnicy mają doskonałą alternatywę dla bezczynnego siedzenia w domu. Ponadto dzięki formie aktywności ogólny stan ulega polepszeniu lub co najmniej pozostaje na podobnym poziomie, zaś dzięki systematycznej rehabilitacji podopieczni odczuwają znaczną poprawę fizyczną, poprawia się ich komfort życia i czują mobilizację do nabywania kolejnych umiejętności. Kontakt z innymi uczestnikami zaspokaja potrzebę relacji interpersonalnych oraz poprawia stan psychiczny uczestników. Uczestnicy są wspierani przez personel, ale i najbliższych.
Dzisiejszy piękny słoneczny i organizacja wesołej zabawy w gronie najbliższej rodziny stanowią dowód na to, że panuje tu serdeczna i ciepła atmosfera. Muzyczny Piknik Rodzinny... na to wydarzenie podopieczni zaprosili swoich bliskich krewnych lub znajomych. Już od paru tygodni trwały przygotowania. Wszyscy starali się sprawić, by ten dzień był jak najpiękniejszy i atrakcyjny dla wszystkich. Dzień pełen pracy, ale przede wszystkim radosny, wypełniony po brzegi ogromem pozytywnych przeżyć, - bo taka właśnie jest placówka.
Troskliwa i profesjonalna opieka, interesujące formy zajęć, przestronne i nowoczesne wnętrza, pomocna dłoń sprzyjająca nauce samodzielności to tylko część oferty jaką swoim wychowankom zapewnia połaniecki Środowiskowy Dom Samopomocy.
Uśmiech podopiecznych, jak i rodzin mówił „sam za siebie”. Na piknik przybyli zacni goście: przewodnicząca Rady Miejskiej, Małgorzata Walenciak, burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Benedykt Nowak, rzecznik prasowy UMiG, Anna Adamczak. Piknik Rodzinny rozpoczęła kierownik placówki, Anna Konat witając wszystkich serdecznie, dziękując za współpracę, za wsparcie i zapraszając do wspólnej zabawy. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach także zgodnie stwierdzili, iż uczestnicy mają tu fantastyczne warunki, dziękowali za niesamowitą atmosferę, jaką stworzyli pracownicy ŚDS oraz za wsparcie i codzienną pomoc dla podopiecznych. Każdy mógł skosztować domowych wypieków i zachwycić się pyszną kiełbaską. Bardzo pięknym gestem były dyplomy uznania dla wszystkich podopiecznych placówki z dobrym słowem, a także dla zaproszonych gości. To była wyjątkowa forma podziękowań.
Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną czy znajomymi na świeżym powietrzu. Serdecznie podziękowania od podopiecznych placówki, ale i rodzin otrzymała kierownik ŚDS, Anna Konat. Ważną intencją wydarzenia jest również integracja międzypokoleniowa i integracja ze społecznością lokalną, która ma za zadanie utrzymać dobre relacje oraz regularne spotkania pomiędzy pokoleniami w rodzinie.
To był czas na wspólne rozmowy, na poznanie potrzeb, na usłyszenie wiele dobrych słów. Po raz kolejny okazało się, że Piknik Rodzinny łączy i sprawia wiele radości.

