Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 03 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
pochmurno
13°C

Spotkanie Miast Partnerskich w Stará Ľubovňa- Wizyta Delegacji Samorządu Miasta i Gminy Połaniec

23 września 2023 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w Stará Ľubovňa, słowackim mieście partnerskim Miasta i Gminy Połaniec. Tego dnia Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Jarosławem Kądzielą i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Połańcu Panem Stanisławem Lolo złożyli oficjalną wizytę. To nie tylko okazja do wzmacniania więzi partnerskich, ale także do wspólnego świętowania i kultywowania kulturowych tradycji.

Wizyta delegacji z Połańca uczestniczyła w jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Starej L’ubovni- XXX L’ubovniasty Jarmok. To tradycyjny jarmark, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z różnych regionów. Podczas tego festiwalu można było doświadczyć lokalnej kultury, spróbować regionalnych potraw oraz nabyć unikalne wyroby rzemieślnicze.

Burmistrz Stará Ľubovňa Ľuboš Tomko, oficjalnie przywitał delegacje z miast partnerskich, wśród których znaleźli się przedstawiciele z Polski, Czech, Serbii, Rumunii, Chorwacji i Ukrainy. To ważny moment, podczas którego potwierdzono zaangażowanie miast partnerskich w utrzymywaniu i rozwijaniu współpracy.

Poprzez wspólne spotkanie i wzajemne zrozumienie problemów występujących w poszczególnych społecznościach oraz podejmowanie wspólnych przedsięwzięć pozwalających na zacieśnienie więzi pomiędzy miastami, partnerzy wymienili się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania społeczności lokalnych.

W trakcie debaty był czas na poznanie struktury urzędu, wymianę doświadczeń i prezentację poszczególnych przedsięwzięć realizowanych w miastach partnerskich. 

Nad miastem góruje Lubovniański Hrad (Zamek), jego historia przesycona jest polskimi akcentami (m. in. Maurycy Beniowski, Lubomirscy, Zamoyscy).

Burmistrz Pan Jacek Benedykt Nowak aktywnie angażuje się w te działania, co jest istotne dla rozwoju trwałych relacji partnerskich. Ponadto obecność delegacji na jarmarku podkreślała zaangażowanie Miasta i Gminy Połaniec w długotrwałą współpracę i przyjaźń między tymi dwoma społecznościami.

Ta inicjatywa może przyczynić się do jeszcze bliższego zbliżenia obu miast i otworzyć drzwi do nowych projektów, współpracy na różnych płaszczyznach oraz dalszych wymian kulturalnych i gospodarczych, które przyniosą korzyści obu społecznościom. Przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy Połaniec składają serdeczne podziękowania, za ciepłe i miłe przyjęcie naszej delegacji.

 
 

Galeria zdjęć

na zdjęciu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak przekazuje upominki z naszego miasta Burmistrzowi Starej Lubovni- Panu Ľuboš Tomko na zdjęciu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Jarosławem Kądzielą i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Połańcu Panem Stanisławem Lolą oraz Burmistrz Starej Lubovni, Ľuboš Tomko na zdjęciu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Jarosławem Kądzielą i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Połańcu Panem Stanisławem Lolą oraz Burmistrz Starej Lubovni, Ľuboš Tomko a przed nimi flagi pańs na zdjęiu grupa uczestników spotkania na zdjęciu od lewej flaga: Rumuni, Ukrainy, Chorwacji, Czech, Polski, Serbii, Polski i Słowacji na zdjęciu rzeźby na terenie zieleni na zdjęciu delegacja z Połańca na tle rzeźb na zdjęciu delegacja z Połańca na tle rzeźb DSC_0543 na zdjęciu uczestnicy spotkania na tle rzeźb na zdjęciu wystawa tradycyjnych strojów folkowych DSC_0552 na zdjęciu delegacja z Połańca na tle zbiornika wody na zdjęciu uczestnicy spotkania miast partnerskich na zdjęciu Burmistrz, Zastępca Burmistrza i kobieta uczestnicząca w spotkaniu na tle wodospadu na zdjęciu delegacja z Połańca na tle Lubovniańskiego Hradu (Zamek) na zdjęciu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Jarosławem Kądzielą i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Połańcu Panem Stanisławem Lolą oraz Burmistrz Starej Lubovni, Ľuboš Tomko na zdjęciu występ zespołu folkowego na scenie na zdjęciu reprezentanci naszego miasta a za nimi występ zespołu folkowego DSC_0508
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.