„Sto lat i jeszcze więcej!” – wyjątkowa wizyta u 100-letniego mieszkańca gminy
Z okazji setnych urodzin pana Franciszka Podsiadły, jednego z najstarszych mieszkańców naszej gminy, z msc. Zdzieci Stare, burmistrz Jacek Benedykt Nowak wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anną Łysiak odwiedzili dostojnego jubilata, by złożyć mu serdeczne gratulacje oraz najcieplejsze życzenia.
W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Marzena Dalmata-Mazur oraz kierownik oddziału Maciej Tutak, którzy w imieniu instytucji przekazali panu Franciszkowi wyrazy uznania i podziękowania za jego pracowite życie.
Podczas wizyty panowała niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. W spotkaniu wzięła udział również najbliższa rodzina jubilata – wzruszona i dumna z tego niezwykłego jubileuszu, będącego pięknym świadectwem życia, pracy i oddania bliskim.
- Burmistrz, w imieniu całej społeczności gminy, podziękował panu Franciszkowi za jego mądrość, doświadczenie i przykład godny naśladowania.
– Sto lat to wyjątkowy jubileusz – dowód siły, wytrwałości i bogactwa życiowych doświadczeń. Życzymy Panu, by każdy kolejny dzień przynosił zdrowie, uśmiech i poczucie dumy z pięknie przeżytych lat – powiedział burmistrz, wręczając list gratulacyjny, kwiaty i upominki. - Z kolei kierownik KRUS, Maciej Tutak, podkreślił wyjątkowy charakter tego święta:
– Setne urodziny to niezwykły moment, który napawa nas wszystkich radością i dumą. Pan Franciszek jest symbolem pracowitości, hartu ducha i pięknego życia. Życzymy kolejnych lat w zdrowiu, spokoju i otoczeniu kochającej rodziny – mówił przedstawiciel KRUS.
Z okazji jubileuszu pan Franciszek otrzymał m.in. listy gratulacyjne, pamiątkowy akt urodzenia, kwiaty oraz słodkie upominki.
Mimo sędziwego wieku jubilat cieszy się doskonałą kondycją i pogodą ducha. Z uśmiechem przyjął gości, dziękując za pamięć i życzliwość. Wspomnienia z dawnych lat, którymi chętnie się dzielił, sprawiły, że spotkanie nabrało szczególnego charakteru – stało się pełnym ciepła i wzruszeń wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.
W imieniu całej społeczności, życzymy panu Franciszkowi:
„Sto lat w zdrowiu, spokoju i radości, nieustającego uśmiechu na twarzy oraz dni pełnych miłości i ciepła bliskich. Niech każdy kolejny rok przynosi nowe powody do dumy i szczęścia!”

