Teatr przełamujący bariery społeczne: podopieczni ŚDS - dzieciom
W dniu 9 listopada 2023 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbył się niezwykły spektakl teatralny, pt. "Jesienny bal" w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu, którzy wystąpili aż dwa razy dla wspaniałej publiczności.
Za każdym razem sala na widowni wypełniona była po brzegi. Obecne były przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Połańcu, Ruszczy oraz Zrębina, do których głównie skierowany był spektakl, a także dorośli, nauczyciele, wychowawcy, terapeuci, seniorzy oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu.
Samorząd Miasta i Gminy w Połańcu reprezentowali: Burmistrz Pan Jacek Nowak, Sekretarz Pani Bogumiła Niespodziewana, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Lolo oraz Radny Rady Miejskiej Pan Krzysztof Zając. Goście wraz z Kierownikiem ŚDS Panią Anną Konat oraz Dyrektorem CKiSz Panią Moniką Pławską przywitali serdecznie publiczność i zaprosili wszystkich do miłego oglądania.
Podopieczni ŚDS z wielką radością i zaangażowaniem wystąpili dla najmłodszych. Pomimo wieku oraz różnych niedomagań nasi aktorzy pragnęli dać z siebie to co najlepsze... I to jest w tym najpiękniejsze. Mamy nadzieję, że występ przyniósł wiele pozytywnych emocji dzieciom oraz wspaniałych wzruszeń dorosłej publiczności. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i podziękowania. Cieszymy, że trafiliśmy w gusta najmłodszych. Jak powiedziała Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu Pani Beata Mika, w przedstawieniu dzieci odnalazły to, co kochają najbardziej: zwierzątka, zabawki oraz muzykę. To daje wielką motywację do dalszego działania w tym kierunku. ŚDS kieruje szczególne podziękowania w stronę pracowników CKiSz za współpracę i umożliwienie prób oraz samego występu. Takie przedsięwzięcia są niezwykłe, gdyż uwrażliwiają na drugiego człowieka, przełamują bariery społeczne oraz krzywdzące stereotypy. Warto było!
/ ŚDS Połaniec/

