To nie przypadek! Kajman Połaniec ponownie najlepszy!
Nie ma mocnych na pływaków z Kajmana Połaniec. Na drugich w tym sezonie zawodach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej w Połańcu, które odbyły się w sobotę 11 marca - znów byli najlepsi, wygrywając w drużynie i indywidualnie najwięcej wyścigów. A wszystko to, dzięki bardzo dobremu przygotowaniu podopiecznych Kacpra Ciepieli i Grzegorza Bisztygi.
Zacięta rywalizacja i ogromne emocje, towarzyszyły pływakom podczas drugiej rundy Małej Ligi Pływackiej, która odbyła się dzisiaj na pływalni „Delfin” w Połańcu. Zawody otworzyli: Jacek Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jerzy Król - Dyrektor Pionu Remontów Enei Elektrowni Połaniec, Leszek Pustuła - Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz Krzysztof Zając - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu.
Do startów przystąpiło 170 pływaków z 8 klubów z województwa świętokrzyskiego. 25-osobowa grupa gospodarzy Kajmana Połaniec, zdobywając łącznie 315 punktów w klasyfikacji generalnej, pokonała KSZO Ostrowiec, który wystawił największą liczbę zawodników, bo aż ponad 60 pływaków, Orkę MOSiR Kielce, Centrum Staszów, Salos Cortile Kielce, UNIĘ Busko Zdrój, Akwedukt Kielce i Fokę Sandomierz.
Nasi pływacy niejednokrotnie poprawili swoje życiówki i udowodnili, że ich ciężka praca i systematyczne treningi przynoszą efekty.
Połanieckie Kajmany po rywalizacji w startach indywidualnych i sztafecie na najwyższym stopniu podium stawali aż 11 razy, na drugim 10 razy, a na trzecim 5 razy.
Statuetki dla najlepszych zawodników tej rundy powędrowały do Doroty Dragon, Antoniego Ścisłowskiego i Gabriela Kosowicza.
Organizatorem zawodów w Połańcu był Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Klub Pływacki Kajman Połaniec oraz Miasto i Gmina Połaniec.
Sponsorem tegorocznej Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej jest Enea Elektrownia Połaniec
Dziękujemy także Radcar Połaniec, MAZUR Warsztat Fryzjerski, Stal- Plast, którzy wspierają nasz klub!
Dziękujemy wszystkim pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu za pomoc w organizacji.
Poniżej prezentujemy wyniki naszych Kajmanów
50m dowolny
Dziewczęta 9 lat:
- 1 miejsce - Dragon Dorota
- 3 miejsce - Kamińska Agata
- 4 miejsce - Jajko Liliana
- 6 miejsce - Sikora Alicja
- 8 miejsce - Woźniak Anna
Chłopcy 9 lat:
- 1 miejsce - Ścisłowski Antoni
- 2 miejsce - Cieślik Bartosz
- 7 miejsce - Skrobacz Jeremi
- 9 miejsce - Kusik Ernest
- 11 miejsce - Saramak Jan
- 13 miejsce - Kaczmarczyk Marcel
- 15 miejsce - Woźniak Michał
- 17 miejsce - Żugaj Jakub
100m dowolny
Dziewczęta 10 - 11 lat:
- 1 miejsce - Świątek Amelia
- 9 miejsce - Zając Oliwia
Chłopcy 10 - 11 lat:
- 3 miejsce - Bielat Kamil
- 4 miejsce - Glica Oliwier
- 1 miejsce - Kosowicz Gabriel
- 2 miejsce - Olejarnik Kamil
- 4 miejsce - Kot Bartosz
- 7 miejsce - Idzik Kacper
- 8 miejsce - Rachuna Marcel
- 10 miejsce - Tałaj Filip
- 12 miejsce - Dudek Gabriel
- 22 miejsce - Kałat Marcel
50m grzbietowy
Dziewczęta 9 lat:
- 2 miejsce - Kamińska Agata
- 3 miejsce - Jajko Liliana
- 5 miejsce - Okoń Julia
Chłopcy 9 lat:
- 4 miejsce - Saramak Jan
- 5 miejsce - Skrobacz Jeremi
- 6 miejsce - Kusik Ernest
- 9 miejsce - Kaczmarczyk Marcel
- 10 miejsce - Woźniak Michał
- 11 miejsce - Żugaj Jakub
50m klasyczny
Dziewczęta 9 - 11 lat:
- 1 miejsce - Dragon Dorota
- 2 miejsce - Okoń Julia
- 4 miejsce - Sikora Alicja
- 5 miejsce - Woźniak Anna
Chłopcy 9 - 11 lat:
- 1 miejsce - Kosowicz Gabriel
- 3 miejsce - Idzik Kacper
- 4 miejsce - Dudek Gabriel
- 11 miejsce - Kałat Marcel
- 1 miejsce - Ścisłowski Antoni
- 2 miejsce - Cieślik Bartosz
100m zmienny
Dziewczęta 10 - 11 lat:
- 2 miejsce - Świątek Amelia
Chłopcy 10 - 11 lat:
- 4 miejsce - Bielat Kamil
- 5 miejsce - Glica Oliwier
- 1 miejsce - Olejarnik Kamil
- 2 miejsce - Kot Bartosz
- 3 miejsce - Rachuna Marcel
- 4 miejsce - Tałaj Filip
Sztafety 4x25 m
Dziewczęta
- 1 miejsce - Kamińska Agata, Okoń Julia, Dragon Dorota, Jajko Liliana
Chłopcy
- 1 miejsce - Woźniak Michał, Cieślik Bartosz, Ścisłowski Antoni, Kaczmarczyk Marcel
- 2 miejsce - Żugaj Jakub, Saramak Jan Skrobacz Jeremi, Kusik Ernest
Sztafety 4x50 m
Dziewczęta
- 2 miejsce - Woźniak Anna, Zając Oliwia Świątek Amelia, Sikora Alicja
Chłopcy
- 1 miejsce - Kot Bartosz, Kosowicz Gabriel, Tałaj Filip, Olejarnik Kamil
- 2 miejsce - Rachuna Marcel, Bielat Kamil, Glica Oliwier, Idzik Kacper
Wideo relacja z zawodów:
Więcej zdjęć na oficjalnym profilu Facebook - Kajman.

