Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
deszcz
23°C

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu uczcili rocznice ważne dla Naszego Miasta

W dniu 17 maja 2024 roku na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbył się występ przygotowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu, pt. „Narodziny Naszego Miasta”. Powstał on z okazji 230 Rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego oraz 760 rocznicy nadania praw miejskich dla Połańca.

Występ rozpoczęła Pani Anna Konat Kierownik ŚDS w Połańcu witając wszystkich serdecznie, Pani Monika Pławska - Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu   oraz Pani Joanna Maj - Wiceprezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Bez Granic” zapraszając na występ a  później ciepły poczęstunek. Występ miał charakter patriotyzmu lokalnego. Uczestnicy przedstawili w nim zarysy historii narodzin Naszego Miasta, piękne wiersze o Naszej Małej Ojczyźnie oraz wzruszające utwory muzyczne z fotografiami w tle. Podopiecznych przygotowali do występu terapeuci ŚDS w ramach prowadzonej tam teatroterapii a także zajęć muzykoterapeutycznych. Podczas występu nie zabrakło też tańca, a to dzięki młodzieży, która w przepięknych strojach szlacheckich, zatańczyła „Poloneza Kościuszki” pod opieką Pani Małgorzaty Dalmaty- Konwickiej, dzięki czemu występ był jeszcze ciekawszy i połączył pokolenia.

            Wspaniała publiczność dopisała i również była wielopokoleniowa. Były wśród nich dzieci i młodzież szkolna, uczestnicy i pracownicy WTZ w Połańcu, uczestnicy zaprzyjaźnionych ŚDS z Mielca oraz Łoniowa, przedstawiciele władz naszego miasta, pracownicy UMiG w Połańcu, duchowni, kierownicy, dyrektorzy, prezesi jednostek gminnych i zakładów pracy, przedstawiciele służb mundurowych i stowarzyszeń, młodzież szkolnego wolontariatu z pedagogami, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów, Kluby Seniora oraz Klub Amazonki, Hostel Wspólnota. Podopieczni ŚDS wraz z  pracownikami dziękują wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nimi poznawać historię Naszego pięknego miasta i przeżywać te chwile wzruszeń. Dla Nas wszystkich, jako członków społeczności lokalnej istotne jest przywiązywanie wagi do dawności i wydarzeń zaszłych. Uczestnicy wraz z pracownikami ŚDS są wdzięczni, że mieli możliwość upamiętnić wydarzenia ważne dla Nas wszystkich.

Uczestnicy dziękują za gromkie oklaski publiczności oraz wzruszające słowa płynące od Pani Sekretarz Bogumiły Niespodziewanej  i Pani Małgorzaty Walenciak Przewodniczącej Rady Miejskiej. Dały nam one ogrom siły do dalszego zaangażowania i wspólnego tworzenia w atmosferze życzliwości, radości oraz przyjaźni.

Po chwilach wzruszeń wszyscy udali się na regionalną zalewajkę.

Galeria zdjęć

DSC_0021 DSC_0004 DSC_0090 DSC_0022 DSC_0032 DSC_0038 DSC_0041 DSC_0049 DSC_0110 DSC_0055 DSC_0062 DSC_0065 DSC_0103 DSC_0107 DSC_0157 DSC_0125 DSC_0112 DSC_0128 DSC_0151 DSC_0132 DSC_0143 DSC_0173 DSC_0009
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.