Wyjaśnienia dotyczące odbioru odpadów wielkogabarytowych
W nawiązaniu do informacji z dnia 27.10.2023 r. Urząd Miasta i Gminy w Połańcu wyjaśnia, iż przerwa w przyjmowaniu odpadów komunalnych od mieszkańców jest spowodowana trudnościami z zagospodarowaniem tych odpadów z końcem roku. Pismem z dnia 05.09.2022r. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi poinformował Urząd Miasta i Gminy w Połańcu, że po 17.11.2023r odpady takie nie będą przyjmowane przez instalację. W załączeniu skan pisma. Informacja ta została również uwzględniona w harmonogramie zbiórek odpadów komunalnych na 2023r.
W związku z powyższym prosimy Mieszkańców, jeśli będzie taka możliwość o wcześniejsze przywiezienie takich odpadów do PSZOK lub wystawienie ich przy najbliższych zbiórkach zgodnie z harmonogramem i nie wystawianie ich w wiatach śmietnikowych po 17.11.2023r.
Z up. Burmistrza
/-/ mgr inż. Jarosław Kądziela
ZASTĘPCA BURMISTRZA
Pismo z dnia 05.09.2022 r.
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzędowie informuje, że zgodnie z ustaleniami na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników, z dnia 05.09.2022r.:
- Zakład będzie nieczynny w dniach 07.01.2023, 02.05.2023, 14.08.2023 celem sprawdzenia stanu technicznego urządzeń, dokonanie kompleksowych przeglądów instalacji i wagi.
- Zakład informuje również, że zbiórki odpadów wielkogabarytowych, elektroniki, opon, baterii i środków ochrony roślin w gminach nie będą przyjmowane po 17.11.2023r.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przesłanie harmonogramów zbiórek na rok 2023 do weryfikacji ZGOK Sp. z o.o. z siedzibą w Rzędowie.
Prezes Zarządu
Zbigniew Snopkiewicz

