"Pod Biało - Czerwoną" - Maszt stanął na rondzie!
Gmina Połaniec znalazła się na liście zwycięzców w konkursie „Pod Biało-Czerwoną". Oznacza to, że w naszej gminie stanął maszt z flagą Polski. Konkurs „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy zaangażują się w projekt. Inicjatywa otrzymania masztu przez gminę całkowicie była więc zależna od mieszkańców. Aby otrzymać maszt z flagą należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia poprzez serwis internetowy https://www.gov.pl/web/bialoczerwona. Gmina Połaniec musiała zebrać minimum 100 głosów poparcia dla inicjatywy zakupu masztu z flagą. Zaproponowany sposób zbiórki głosów zakładał połączenie tradycji z nowoczesnością. Był jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii miało duże znaczenie.
Celem projektu jest upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Ważnym założeniem projektu jest również budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego. W dniu 5.10.2022r. maszt stanął na rondzie przy ul. Żapniowskiej, Madalińskiego, Kościuszki, Czarnieckiego.
Autor: Dominika Reichert
Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa
w sercach naszych małych Ojczyzn!

