Toaleta publiczna w Połańcu oddana do użytku
Gmina Połaniec oddała do użytku kolejną już, automatyczną toaletę publiczną.
Toaleta znajduje się przy ulicy Stefana Czarnieckiego w Połańcu, w rejonie małego placu targowego oraz cmentarza parafialnego.
Toaleta jest ogólnodostępna oraz bezpłatna.
Wyposażenie toalety:
Budynek został wyposażony w kompletną wewnętrzną instalację elektryczną oraz w kompletną wewnętrzną instalację wodno-kanalizacyjną.
W drzwiach znajduje się zamek elektromagnetyczny.
Podłoga budynku jest podgrzewana co zapewni utrzymanie optymalnej temperatury w kabinie w chłodniejsze dni.
Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne toalety jest automatyczne i zsynchronizowane z wejściem i wyjściem, a na wypadek braku prądu toaleta została wyposażona w awaryjne oświetlenie.
W środku znajduje się wentylator wymiany powietrza, system alarmowy "Żądanie Pomocy", muszla wisząca ze stali nierdzewnej z ręcznie i automatycznie uruchamianym spłukiwaniem muszli, szczotka do WC z pojemnikiem ściennym, podajnik do papieru toaletowego, automatyczny zespół umywalkowy z atestem higienicznym, bezpieczne lustro, wieszaki ubraniowe, przewijak dla niemowląt oraz poręcze dla osób niepełnosprawnych.
Wewnątrz i na zewnątrz znajduje się instrukcja użytkowania oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych, a także wykaz telefonów alarmowych.
Sygnalizowanie o wolnej i zajętej toalecie odbywa się poprzez załączanie się czerwonej i zielonej kontrolki. Aby usprawnić korzystanie z toalety, czas przebywania w środku jest ograniczony i wynosi 15 minut. Po upływie tego czasu toaleta zwalnia blokadę drzwi i zapala się zielona kontrolka.
Koszt zakupu i montażu toalety - 105 772,01 zł
Koszt wykonania przyłączy elektrycznych – 6 582, 60 zł
Koszt wykonania przyłączy wodno – kanalizacyjnych i utwardzenie terenu – 10 114, 54 zł

