Zakończono prace przy budowie drogi na Osiedlu Krakowskim w Połańcu

Zakończono podstawowe prace związane z prowadzoną przez Gminę Połaniec inwestycją, pn. "Budowa dróg gminnych na osiedlu Krakowskim w Połańcu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych".
Zadanie było wykonywane w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy "Zaprojektuj i wybuduj" na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
Inwestycja położona jest w zachodniej części miasta Połaniec pomiędzy ulicą Źródlaną, a ulicą Krakowską Dużą i ulicą Ogrodową.
W pasie drogowym zgodnie z zakresem prac umieszczono:
- jezdnię o szerokości 5,5m pod którą zaplanowano kanalizację deszczową,
- chodnik o szerokości 2m pod którym zaplanowano kanał technologiczny oraz przełożoną sieć gazową,
- oświetlenie,
- istniejąca częściowo sieć wodociągową,
- sieć kanalizacji sanitarnej,
- drenaż francuski,
- wszystkie inne istniejące w obrębie pasa drogowego przyłącza.

