Jowita Macias z Warsztatu Terapii Zajęciowej medalistką Świętokrzyskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Końskich
Złoto i Srebro dla Jowity Macias - 22 kwietnia w Końskich został rozegrany Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Nasza Jowita zdobyła dwa medale w stylu dowolnym i grzbietowym na 25m. Dzisiaj w naszym Warsztacie serdeczne Gratulacje złożyli Jowicie p.o Kierownika WTZ Joanna Dziedzic, cała kadra, koledzy i koleżanki nagrodzili jej sukces gromkimi brawami życząc kolejnych medali i bicia kolejnych rekordów. Szczególnie dumny był Jerzy Misiak, trener naszej grupy pływaków, uczestników, która sukcesywnie uczęszcza na basen kryty Delfin w Połańcu .
Jowita Macias reprezentuje klub Olimpiad Specjalnych "Grom" pod kierownictwem Agnieszki Jewiarz.
Organizatorami wydarzenia byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie, Klub Olimpiad Specjalnych "Olimpijczyk" Końskie, a współorganizatorami Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu "Wszechnica Konecka" w Końskich oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy TWRP "Wszechnica Konecka" w Końskich.
Imprezę wspiera Urząd Miasta i Gminy w Końskich oraz konecka Pływalnia Miejska. W sportowych zmaganiach udział wzięło około 80 sportowców z niepełnosprawnościami oraz ich 35 trenerów, a także opiekunów. W Mityngu mogli brać udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną będący członkami danego Klubu Olimpiad Specjalnych.

