Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Połańcu
Współcześnie Święto Niepodległości obchodzone jest na terenie całego kraju. Tego dnia Polacy jednoczą się i upamiętniają historyczne wydarzenia, oddają cześć rodakom, którzy zginęli, walcząc o wolną Ojczyznę. Dnia 10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Brali w niej udział zaproszeni goście, dzieci z przedszkola oraz cała społeczność szkolna. W przemówieniach wygłaszanych przez: Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Jacka Benedykta Nowaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Stanisława Lolo, radnej Pani Małgorzaty Dalmaty - Konwickiej, dyrektor szkoły – Pani Gabrieli Zielińskiej zwrócono uwagę, że patriotyzm w różnych etapach naszej historii ma odmienne oblicza. W czasie powstań czy wojen Polacy narażali, bądź tracili życie. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Widowisko przeplatane patriotycznymi piosenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy wprowadziło odbiorców w uroczysty i odświętny nastrój. Kolejna rocznica odzyskania suwerenności stała się dla wszystkich uczestników akademii powodem do refleksji nad wartością, jaką jest wolna i niepodległa Ojczyzna.

