Odbyła się VI Sesji Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec
W dniu dzisiejszym 5 kwietnia 2024 roku odbyła się szósta Sesja Rady Seniorów w Połańcu, która została zwołana na podstawie § 11. ust. 2. Statutu Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec stanowiącego załącznik do Uchwały Nr LXVIII/440/2022 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie powołania Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec.
Sesję otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Seniorów Pan Zbigniew Szaniawski, a obecnych było 13 radnych.
Obecni na sesji byli:
- Radni Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec
- Pan Jacek Benedykt Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy
- Pani Bogumiła Niespodziewana – Sekretarz Gminy
- Pani Małgorzata Żugaj – Skarbnik Gminy
- Przedstawiciele środowisk senioralnych i wszyscy zainteresowani.
W trakcie sesji omówiono następujące kwestie:
- Otwarcie sesji.
- Stwierdzenie prawomocności obrad.
- Przyjęcie porządku obrad/x.
- Przyjęcie protokołu Nr V/2023.
- Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec na 2024 r.,
- Podsumowanie roku działalności Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec.
- Informacja przewodniczącego Rady Seniorów o pracy między sesjami.
- Informacje przewodniczących stałych Komisji Rady Seniorów.
- Podsumowanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec inwestycji realizowanych w 2023 roku na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawienie ważnych działań inwestycyjnych planowanych i realizowanych w 2024 roku.
- Interpelacje radnych.
- Dyskusja i wolne wnioski.
- Zakończenie obrad.
Podczas sesji Rada Seniorów Miasta i Gminy Połaniec przyjęła protokół Nr V/2023 z poprzedniego posiedzenia, z kolei Przewodniczący podsumował rok działalności Rady Seniorów w Połańcu oraz przedstawił informacje na temat swojej pracy w okresie międzysesyjnym.
Następnie głos zabrał także Przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu Pan Stanisław Lolo, który był dumny, że tak aktywnie działa Rada Seniorów, podziękował za pomoc, za lata współpracy, podkreślił, że Połaniec wiele się zmienił i cały czas się rozwija. Podkreślił również, że nasza gmina wyróżnia się na tle innych gmin.
Kolejno w swym przemówieniu Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, przedstawił prezentację dotyczącą inwestycji realizowanych w 2023 roku na terenie Miasta i Gminy Połaniec oraz przedstawił ważne działania inwestycyjne planowane i realizowane w 2024 roku, zachęcając jednocześnie do śledzenia aktualności dotyczących tych działań.
Burmistrz podkreślił również dwie ważne rocznice związane z regionem połanieckim: 230. rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego, przypadającą na 7 maja, oraz 760. rocznicę potwierdzenia praw miejskich, podkreślając tym samym bogactwo historii Połańca. Podziękował także radnym za aktywność w działalności Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec.
Skarbnik Gminy Połaniec Pani Małgorzata Żugaj także wyraziła otwartość do współpracy z seniorami oraz zmotywowała seniorów do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.
Szósta sesja Rady Seniorów w Połańcu była istotnym wydarzeniem, który pozwoliło radnym dostrzec perspektywy rozwoju i zatrudnienia na terenie Miasta i Gminy Połaniec, dzięki inwestycjom zrealizowanym na terenie Miasta i Gminy Połaniec w 2023 roku oraz ważnym działaniom inwestycyjnym planowanym i realizowanym w 2024 roku.

