Promesa na zakup samochodu pożarniczego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu
W dniu dzisiejszym w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach przedstawiciele 32 jednostek ochotniczych straży pożarnych odebrali promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. W naszej gminie nowy samochód otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Połańcu.
Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak wraz z przedstawicielami naszej jednostki Panem Przemysławem Guzikiem odebrał promesę w kwocie 950 000 złotych na zakup średniego pojazdu gaśniczego.
W tym uroczystym wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pani Anna Krupka, Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Pan Krzysztof Marek Słoń Senator RP, Pan Mariusz Gosek Poseł na Sejm RP, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej w Staszowie.

