Piknik rodzinny - kolorowe zakończenie wakacji w Zdzieciach Nowych
Wszystko co dobre szybko się kończy i tak właśnie dobiegły końca tegoroczne wakacje. Dzięki połączonym siłom, inicjatorów miejscowej imprezy: świetlicowej – Joanny Kuli, sołtys miejscowości – Anny Pederskiej, radnej – Krystyny Spały, mieszkańców miejscowości Zdzieci Nowe oraz Miasta i Gminy Połaniec , a także sponsorów najmłodsi mieszkańcy tejże miejscowości w środę (31 sierpnia) mieli niezwykłą okazję, by wspólnie pobawić się na rodzinnym pikniku zorganizowanym na placu przy miejscowej świetlicy.
O dobry nastrój najmłodszych zadbały kreatywne panie animatorki z Centrum Kultury i Sztuki, pod których kierunkiem dzieci odkrywały świat zabaw ruchowych. Była to wymarzona okazja by poćwiczyć umiejętności w konkurencjach, pomalować buźki. Nie zabrakło licznych gier i konkursów sportowych wymagających zarówno prędkości, jak i zręczności. Było też wspólne pieczenie kiełbasek, rozmowy, czas na bańki mydlane, balony, słodycze, napoje.
Warto dodać, że każdy z uczestników otrzymał też miły prezent. Upominki wręczył burmistrz – Jacek Benedykt Nowak, zastępca burmistrza – Jarosław Kądziela, przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Lolo, radna – Krystyna Spała, a także sponsorzy – radny Krzysztof Zając, dyrektor buskiego sanatorium, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Marek Strzała.

