Posłanka Paulina Matysiak odwiedziła Połaniec
21 kwietnia 2026 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi sieci kolejowej na szczeblu lokalnym i krajowym.
Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Paulina Matysiak przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym gościła w Połańcu. Jej obecność miała na celu zapoznania się z tutejszą infrastrukturą kolejową. Podkreśliła znaczenie inwestycji w kolej jako środka transportu, który jest nie tylko bardziej ekonomiczny, ale również wygodniejszy, szczególnie w przypadku dłuższych tras.
Istotnym elementem spotkania była kwestia współpracy między różnymi szczeblami administracji – od samorządów lokalnych, przez władze wojewódzkie, aż po instytucje centralne. Uczestnicy dyskusji zgodzili się, że tylko skoordynowane działania mogą przyczynić się do skutecznej realizacji projektów infrastrukturalnych, takich jak modernizacja istniejących linii czy przywracanie połączeń kolejowych tam, gdzie zostały one zlikwidowane.
Dyskusja przebiegała w atmosferze współpracy i zaangażowania, a jej uczestnicy zgodnie podkreślali, że rozwój kolei może znacząco wpłynąć na rozwój gospodarczy regionu oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

