Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu
24 listopada 2023 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Uczniowie rywalizowali w sztafetach pływackich 6 razy 25 metrów stylem dowolnym. Świetnie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej im.T Kościuszki w Połańcu. W rywalizacji chłopców rocznika 2011 i młodsi wywalczyli 2 miejsce.
Skład drużyny : Kosowicz Gabriel, Olejarnik Kamil, Igor Bąk, Bartosz Kot, Rachuna Marcel, Tałaj Filip, Kamil Bielat. W kategorii wiekowej 2009-2010 drużyna chłopców uplasowała się na 3 miejscu - Sawicki Igor, Maj Marcel, Kałat Dawid, Saramak Maciej, Tomasik Wiktor, Latosiński Bartek. Opiekunem uczniów był mgr Rafał Mikoda.
W rywalizacji dziewcząt rocznik 2009-2010 uczennice naszej szkoły zajęły bardzo nielubiane przez sportowców 4 miejsce: Wójtowicz Aleksandra, Żelazny Hanna, Witek Zuzanna, Bzówka Zuzanna, Pośpiech Karolina, Przysucha Karolina. Najmłodsze dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze wywalczyły 6 miejsce. Opiekunami uczennic były mgr Alina Switek i mgr Ewa Lasota.

