XIX Edycja Przywitania lata w Warsztacie Terepii Zajęciowej w Połańcu
20 CZERWCA odbyła się XIX edycja imprezy sportowo – rekreacyjnej „Przywitanie lata” 2023.
W roku bieżącym gościliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej z: Jędrzejowa, Sędka, Kupienina, Gnojna, Śmiechowic, Kielc przy ulicy Słonecznej, Kielc przy ulicy Krzemionkowej, Skarżyska – Kamiennej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu.
Naszych wspaniałych gości przywitała Joanna Dziedzic Kierownik WTZ Połaniec i Prezes SPON „INTEGRACJA”, Burmistrz Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Bogumiła Niespodziewana Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu.
Wszystkich powitano na Ziemi Połanieckiej, zawodnikom życzono sportowej rywalizacji w duchu walki fair play, sukcesów, powodzenia, udanej zabawy.
Uczestnicy wzięli czynny udział w zawodach takich jak: pływanie, bowlingi, łowienie ryb.
Jak co roku odbył się również konkurs na najładniejszy wianek, oraz szukanie kwiatu paproci, który kolejny rok z rzędu najszybciej odnalazła bezkonkurencyjna Monika Kubik z WTZ Śmiechowice.
Wwyniki zawodów – Pływanie:
Pływanie Kobiety - Samodzielnie
I miejsce – Jowita Macias- WTZ Połaniec
Pływanie Kobiety – z deską
I miejsce – Aleksandra Gromiec- WTZ Kielce ul. Słoneczna
II miejsce- Alicja Pałka- WTZ Kielce ul. Słoneczna
III miejsce – Magdalena Wójcik – WTZ Gnojno
Pływanie Mężczyźni – Samodzielnie
I miejsce- Wiesław Biskup- WTZ Gnojno
II miejsce – Rafał Konys- WTZ Połaniec
III miejsce – Zbigniew Wojdan- WTZ Połaniec
Pływanie Mężczyźni – z deską
I miejsce – Konrad Wlazło- WTZ Połaniec
II miejsce – Robert Galera – WTZ Kielce ul. Słoneczna
III miejsce- Łukasz Kulaszewski – WTZ Kielce ul. Słoneczna
Zjazd rynną
I miejsce Zbigniew Wojdan i Rafał Śliski- WTZ Połaniec
II miejsce Magdalena Wójcik i Wiesław Biskup -WTZ Gnojno
III miejsce Łukasz Babiarz i Maciej Janowski -WTZ Skarżysko
Wyniki zawodów Bowlingowych:
I miejsce Rafał Gromniak -WTZ Połaniec
II miejsce Grzegorz Rymsza- ŚDS Połaniec
III miejsce Joanna Sobierajska -WTZ Połaniec
Wyniki zawodów łowienie ryb:
I miejsce Kaja Wereszko i Tomasz Bieniek – WTZ Kielce ul. Słoneczna
oraz w konkurencji za największą rybę
II miejsce Jerzy Psuj i Aneta Wojciechowska –WTZ Jędrzejów
III miejsce Konrad Wlazło i Łukasz Ubowski – WTZ Połaniec
Na zalewie odbył się również konkurs na najładniejszy wianek – w tym roku zwyciężył wianek z WTZ Śmiechowice.
Po rywalizacjach sportowych udaliśmy się do Restauracji Gościniec w Strużkach na obiad, wręczenie nagród za poszczególne konkurencje oraz zabawę taneczną, którą zorganizował i prowadził Grzegorz Kosowicz Dj Grześ – terapeuta zajęciowy z WTZ Połaniec.
Ale największą niespodzianką i atrakcją dla naszych gości był występ Zespołu Power Play - który zgodził się wystąpić charytatywnie i zagrać dla nas mini koncert. Zrobił prawdziwą furorę, wszyscy śpiewali i tańczyli, a wspólnych fotografii nie było końca.
Za okazane serce, naturalność i niesamowitą wrażliwość Kierownik WTZ Połaniec Joanna Dziedzic, podziękowała muzykom wręczając im na szczęście aniołki wykonane przez podopiecznych WTZ.
Następnie Pani Joanna Dziedzic- Kierownik WTZ Połaniec oraz Prezes SPON „INTEGRACJA”, powitała bardzo serdecznie gości przybyłych na imprezę - Pana Jacka Nowaka- Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Jarosława Kądzielę- zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Panią Bogumiłę Niespodziewaną- Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, Panią Małgorzatę Żugaj – Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, Panią Annę Ogórek- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie, Panią Monikę Pławską Dyrektor CKiSz w Połańcu, Pana Grzegorza Sobut- Dyrektor OSiR Połaniec oraz wszystkich sponsorów, gości zaproszonych, uczestników, kierowników, terapeutów a także nasze koleżanki emerytki.
Pani Joanna Dziedzic serdecznie podziękowała wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe Stowarzyszenia, dzięki którym mogliśmy zrealizować to wydarzenie.
Sponsorzy imprezy „Przywitanie lata” 2023:
Jacek Benedykt Nowak- Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec
Teresa i Kazimierz Górniak- „Budomex”
Marzena Brzdękiewicz – Z.U.R TECH - BUD
Marek Górniak- Zakład Usługowo- Remontowy
Agnieszka Górniak – „DEGAMEX”
Grzegorz Jaguś – Enrem- Połaniec Sp z o. o
Marianna Kierys – Polprzem Sp. z o. o
Sylwester Gazda – Zespół „ POWER- PLAY”
Zbigniew Ramos – Usługi Transportowe
Stanisław Kotlarz – Bank Spółdzielczy w Połańcu
Bogusława Warchałowska – BIURO Ubezpieczeń
Marek Chyla- Piekarnia „ ALMA”
Adam Mamuszka – okręg PZW w Tarnobrzegu KOŁO nr.25 w Połańcu przy Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec
Grzegorz Kosowicz – Dj Grześ – imprezy okolicznościowe, wesela, osiemnastki, imprezy firmowe
Henryk Bednarski –„STABIL”
Dawid Ryński – „DAV-POL”
EDYTA i Stanisław Szymańscy- Firma Handlowo- Usługowa Ruszcza
Piotr Guca - „Varmil”
Konrad i Mieczysław Gromny - Planbud S.C.
Gorące podziękowania popłynęły w stronę Pani Moniki Pławskiej, Pana Grzegorza Sobut- za pomoc i możliwość przeprowadzenia zawodów sportowych oraz Pana Mariusza Kowalika za oprawę fotograficzną. Wszystkim tym którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby ten dzień był wyjątkowy bardzo z całego serca dziękujemy.
Ten dzień bardzo piękny i słoneczny trwał do późnych godzin wieczornych, bawiliśmy się wyśmienicie – humory dopisywały.
Najważniejsze w tej imprezie są spotkania z naszymi przyjaciółmi z innych placówek, możliwość rozmowy i wspólnej zabawy. Są Warsztaty które przyjeżdżają do nas od samego początku „Przywitania Lata” i zawsze jak się żegnamy mówimy do zobaczenia … tym bardziej cieszy fakt, że chętnie wracają do nas z czego cieszymy się najbardziej i tym samym wciąż i nadal mamy determinację i motywację do kolejnych naszych działań.
Do zobaczenia za ROK…

