Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 12 lipca 2024
Imieniny: Jan, Wera, Brunon
pochmurno
20°C

Budżet Obywatelski Miasta i Gminy Połaniec na 2024 rok - wyniki głosowania

Mieszkańcy Miasta i  Gminy Połaniec zdecydowali! Znamy wyniki II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Połaniec na 2024 rok. 

Budżet Obywatelski jest specjalną formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu miasta na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań mieszczące się w kompetencjach gminy. Zasadniczym celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalaniu priorytetów społeczności lokalnej, z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego udziału w procesie opracowania budżetu, budowania więzi w lokalnej społeczności oraz przedstawienia mieszkańcom mechanizmów funkcjonowania miasta. 

Po przeanalizowaniu wyników głosowania pod względem formalno – prawnym ostatecznie do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. wybrano 5 projektów. 

Głosowanie na pomysły odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną i trwało od 22 sierpnia do 8 września. W głosowaniu  mogły brać udział również dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. Ma to duże znaczenie w włączaniu młodych ludzi w procesy partycypacyjne.

Pomysły, które zgłosili mieszkańcy Połańca stanowią nieoceniony wkład w działalność miasta, zaskakują kreatywnością i innowacyjnością. Nikt tak dobrze jak mieszkańcy nie wie, co jest potrzebne w najbliższej okolicy czy społeczności. 

Dziękujemy za tę chęć działania, pomysłowość i zaangażowanie w zmienianie Połańca.

Wyniki: 

  1. Mini park linowy - 260 głosów (Projekt wybrany do realizacji)
  2. Tężnia solankowa - 198 głosów (Projekt wybrany do realizacji)
  3. Instalacja reprodukcji Panoramy Racławickiej - 145 głosów (Projekt wybrany do realizacji)
  4. Laboratorium kreatywnej zabawy dla dzieci - 138 głosów (Projekt wybrany do realizacji)
  5. Plac sensoryczny "Siedem zmysłów w Połańcu" - 134 głosy
  6. Biblioteczna wrzutnia - 125 głosów (Projekt wybrany do realizacji)
  7. Wyprawka dla malucha "Skarb Naszej Gminy" - 17 głosów

Plakat na granatowy z opisem Mini park linowy - 260 głosów (Projekt wybrany do realizacji) Tężnia solankowa - 198 głosów (Projekt wybrany do realizacji) Instalacja reprodukcji Panoramy Racławickiej - 145 głosów (Projekt wybrany do realizacji) Labolatorium kreatywnej zabawy dla dzieci - 138 głosów (Projekt wybrany do realizacji) Plac sensoryczny "Siedem zmysłów w Połańcu" - 134 głosy Biblioteczna wrzutnia - 125 głosów (Projekt wybrany do realizacji) Wyprawka dla malucha "Skarb Naszej Gminy" - 17 głosów

Pliki do pobrania:

Protokół
Format: pdf, 559.02 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.