Inauguracja nowej kadencji 2024-2029 Rady Miejskiej w Połańcu
W dniu dzisiejszym 7 maja 2024 roku w uroczystej atmosferze w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Połańcu na kadencję 2024-2029. To wydarzenie stanowi swoisty początek nowego rozdziału w samorządzie Miasta i Gminy Połaniec.
Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Pani Anna Wróbel, wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenia potwierdzające ich mandaty. Uroczystość ta była również okazją do zatwierdzenia legalności wyboru Burmistrza Miasta i Gminy Pana Jacka Benedykta Nowaka, który otrzymał oficjalne zaświadczenie o wyborze.
Po formalnym rozpoczęciu kadencji nowo wybrani radni oraz Burmistrz złożyli uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się do rzetelnego wykonywania obowiązków, przestrzegania prawa oraz dbania o interes społeczności lokalnej.
Następnie po przeniesieniu się do sali narad w Urzędzie Miasta i Gminy, radni powołali komisję skrutacyjną w składzie: Pan Grzegorz Kosowicz, Pan Marek Maj i Pani Agnieszka Małkiewicz.
W trakcie sesji radni wybrali skład prezydium. Z radością informujemy, że funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Połańcu objęła Pani Małgorzata Walenciak, natomiast Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Połańcu zostali Pan Andrzej Wawrzyniec oraz Pan Tomasz Kiciński.
Pani Przewodnicząca w swym przemówieniu: ,,Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach i wybrali nas na radnych Rady Miejskiej w Połańcu. Dziękuję za tak liczny udział i za tak duże wsparcie dla naszego Burmistrza Jacka Nowaka, który dostał prawie 80% głosów, więc proszę państwa to jest bardzo duży mandat zaufania- my też dostaliśmy ten mandat zaufania i będziemy pracować ciężko, żeby na ten mandat zasłużyć. Dziękuję wszystkim radnym, którzy zagłosowali na mnie i wybrali mnie na Przewodniczącą Rady Miejskiej. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i mobilizacja do dalszej pracy, do pracy z państwem. Chcę współpracować ze wszystkimi radnymi, którzy tutaj są i z Panem Burmistrzem, wspierać go we wszystkich zadaniach...".- powiedziała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Połańcu
Nowo wybrane prezydium Rady Miejskiej w Połańcu, wyraziło gotowość do współpracy i podjęcia działań na rzecz dalszego rozwoju Połańca.
Serdecznie gratulujemy wszystkim radnym Rady Miejskiej w Połańcu oraz nowemu prezydium, życząc im owocnej pracy, innowacyjnych rozwiązań oraz efektywnej współpracy w dążeniu do realizacji wspólnych celów dla dobra mieszkańców Połańca.

