Teren przeznaczony jest pod: wytwórczość, usługi, obiekty handlowe, składy, magazyny, działalność hurtową, warsztatową oraz dystrybucję towarów.
W obszarze tym nie przewiduje się zabudowy mieszkaniowej. (W perspektywie również tereny sąsiadujące, objęte MPZP, nie przewidują zabudowy mieszkaniowej).
Założenia MPZP
Warunki urbanistyczne:
- wskaźnik powierzchni zabudowy nie może przekroczyć 90%,
- wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej nie może być mniejszy niż 10%,
- minimalny wskaźnik intensywności zabudowy – 0,1,
- maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy – 2,5,
- minimalna powierzchnia nowo wydzielanych działek budowlanych 700 m2,
- przy podziale terenu szerokość frontu działki terenu przylegającego do drogi obsługującej działkę nie powinna być mniejsza niż 18 m,
- obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży do 2000 m2
Warunki architektoniczne:
- wysokość zabudowy nie może przekroczyć 30m,
- dachy o kącie nachylenia połaci od 10º do 35º; dopuszcza się dachy płaskieo innym kącie nachylenia, jeżeli wynika to z technologii budynków.
Warunki parkingowe
- dla obiektów budowlanych należy zapewnić miejsca postojowe do których wlicza się miejsca na parkingach terenowych, miejsca w garażach podziemnych i garażach wielopoziomowych – ustala się 1 miejsce postojowe na 15 zatrudnionych pracowników.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Połańca (część I, obejmująca północną część miasta Połańca do rzeki Czarnej), uchwalony Uchwałą Nr XXXII/231/05 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 czerwca 2005r. roku /Dz. Urz. Woj. Święt. z dnia 23 sierpnia 2005r. Nr 201 poz.2379/.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Połańca (część I, obejmująca północną część miasta Połańca do rzeki Czarnej), uchwalony uchwałą Nr V/20/2015 Rady Miejskiej w Połańcu z dnia 29 stycznia 2015r. /Dz. Urz. Woj. Święt. z dnia 10 marca 2015 r. poz. 843/.